Herbata jest niezmiernie popularnym trunkiem nie tylko w Polsce Obyczaj picia herbatki jest tutaj od dawna, już w XV wieku była z pietyzmem palona oraz pita w Japonii. Tam obrządek picia herbaty związany był z bogiem buddą, a popijanie herbaty stanowiło objaw kultu i czci tego boga. W czasie piciu herbaty pielęgnowano ciszę oraz spokój, w momencie picia herbaty wolno było się zrelaksować i wyciszyć ażeby scalić się z bogiem buddą. Popijanie herbaty było związane z tzw. drogą do doskonałości. Picie herbaty było autentyczną ceremonią, pito ją pomału bez daremnego pośpiechu. Obecnie już nikt nie zastanawia się jakie są korzenie [ Read More ]